Currently Empty: 0 ₴
Використання платіжних систем LIQPAY, PORTMONE, FONDY та ін. Потрібно РРО чи ні?

Податкова говорить, що так. Розберімось, чому в податкової такий погляд на вищезазначений спосіб розрахунку
Зараз ми говоримо про те, що оператор платіжної системи, який отримує оплату за товар, послуги відповідно до умов електронного договору, повинен надати покупцеві/замовнику електронний документ (квитанцію, чек чи будь-який ін. документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку)!
Поряд з цим, в листі НБУ наголошується на тому, що квитанція, отримана при здійсненні розрахунку за допомогою електронного платіжного засобу, не є розрахунковим документом, а значить не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг), а лише підтверджує ініціювання переказу коштів.
⠀
І от, виходячи з цього, податківці й визначають, що якщо при розрахунках із застосуванням платіжних карт за допомогою платіжних систем, ФОП платник єдиного податку (2-3 групи) перевищує ліміт в 1 млн 320 тис. грн, то він зобов’язаний застосовувати РРО. Простими словами, такі розрахунки прирівнюються до готівкових.
⠀
Друзі, Ви разом з нами в курсі всіх новин і бачите, що такий підхід у податківців щодо цього питання вже давно.
Але ж як проводити операцію через РРО, якщо кошти надійшли від покупця в неробочий час магазину або на вихідних?
Відповідь наступна: «видруковуйте розрахунковий документ на РРО у робочі години магазину».
Тобто, ФОП не зобов’язаний проводити операцію через РРО в момент отримання коштів, якщо фактично в цей час він не працював.
Як висновок: РРО застосовується безпосередньо при відправленні товару/послуги та підтвердженні сплати за них через Інтернет у безготівковій формі!
⠀
Пам’ятаєте ж, що датою отримання доходу платника ЄП вважається дата саме зарахування коштів на р/р, і запис в книгу обліку вносимо саме за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (попри те, коли було видрукувано чек з РРО).
⠀
Що думаєте з приводу того, що розрахунок за допомогою платіжних систем, а також карток VISA, MasterCard прирівнюються до готівкових? Застосовуєте їх у своїй діяльності? Чи виключно безготівкові перекази (з р/р на р/р?)




